Ruszyła kolejna edycja 100 na biznes

Jest szansa zdobycia 100 000 złotych na rozkręcenie firmy.  Ruszyła kolejna edycja projektu „100 na biznes”, realizowanego przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy oraz fundusz AIP Seed Capital.

 

Inwestorem jest fundusz AIP Seed Capital, który zaangażował się w pomoc i realizacje takich pomysłów, jak: Qpony.pl (firma wydaje katalogi z kuponami zniżkowymi), Primeon (tworzy internetowy dziennik lekcyjny), Web2print (autorski system do obsługi zleceń dla poligrafii) czy ABM Space Education (zajmuje się konstruowaniem robotów dla kosmonautyki, wojska i policji).

Pierwsza edycja projektu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, niestety wiele propozycji nie spełniło oczekiwań inwestora. „Prezentowane pomysły nie były skalowalne, a w tym przypadku, jest to bardzo istotne. Dlatego w tej edycji organizujemy szkolenie, które pomoże zrozumieć zainteresowanym oczekiwania inwestora” - mówi Łukasz Machała, Kierownik Działu Marketingu i Wspierania Przedsiębiorczości BARR.  Szkolenie odbędzie się w dniach 9 i 10 kwietnia. Jest bezpłatne, jednak żeby wziąć w nim udział, trzeba w 10 zdaniach przekonać organizatorów, że pomysł jest wart zrealizowania.

Jeden z bydgoskich start-upów finalizuje właśnie umowę z funduszem inwestycyjnym. Ich projekt pomaga użytkownikowi w prostym stworzeniu tutorialu, który łatwo można udostępnić zainteresowanym osobom.

„Inwestorzy szukają pomysłów skalowalnych, czyli takich, które mogą rozwijać się nie tylko lokalnie, ale globalnie. Największą szansę mają nowatorskie pomysły z branż IT/ICT, biotechnologii, medycyny, OZE lub usług z elektronicznym kanałem sprzedaży” – mówi Justyna Ratajczak, Partner Zarządzający AIP Bydgoszcz | AIP Toruń.

Harmonogram działań:

  • 30 marca-19 kwietnia 2015 r. - przyjmowanie zgłoszeń
  • 9-10 kwietnia - szkolenie
  • 20-26 kwietnia 2015 r. - ocena zgłoszeń
  • 27-30 kwietnia 2015 r. - spotkanie inwestorskie

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.100nabiznes.pl